Fotogalerie - 21.04.2010 záchrana osob Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k záchraně zasypané osoby na ul. Komenského u zvonice v Židlochovicích, jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
Po příjezdu na místo události se zde již nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, bylo zjištěno, že došlo ke zborcení staré hřbitovní stěny v délce cca 10m a výšce 5 m a následnému sesuvu zeminy cca 15 – 20 m3 a to na přilehlý chodník. Jelikož nebylo známo, zda se pod sesuvem někdo nenachází bylo na sesuv nahlíženo tak, že jsou pod ním osoby. Zbytky zdi, které zůstaly stát hrozily i nadále svým zřícením, zejména v těsné blízkosti sesuvu.
     Velitel jednotky se nahlásil po příjezdu jednotky veliteli zásahu, krytý ihned vydal jednotce pokyn k odstraňování sesuvu za pomoci ženijního nářadí a ke stabilizaci stěny hrozící pádem ve východní části zdi. Část jednotky byla tedy zapojena do záchranných prací a část jednotky prováděla provizorní pažení zdi. K zajištění statiky zdi byl využit stavební materiál z blízkého stavebního pozemku, zejména dřevěné podlážky, latě a trámy. Po provedené provizorní stabilizaci části stěny se i druhá část jednotky zapojila do záchranných prací – ke střídání zasahujících hasičů, kteří prováděli ruční rozebrání sesuvu, a zároveň byl vytyčen člen jednotky, který sledoval stabilitu celé stěny. Po příjezdu speciální techniky byly na odklízení sesuvu nasazeny universální nakladače a jednotka prováděla týlové práce a střídání zasahujících hasičů. Jednotka dále zajišťovala řízení dopravy v místě události ve spolupráci s Městskou policií Židlochovice. Po stabilizaci i druhé části zdi a vyloučení přítomnosti osob pod sesuvem jednotka provedla zajištění a ohrazení místa zásahu za pomoci roztahovacích zábran, které byly dovezeny za pomoci DA VW Transporter jednotky, a byla velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
     Celý zásah probíhal za extrémního fyzického i psychického nasazení členů jednotky.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 38