Fotogalerie - 06.04.2010 požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon – lokalita Strže v k.u. Židlochovice, jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+6.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy, náletových křovin a stromů v členitém terénu, který se vlivem velmi silného větru rozšiřoval velkou rychlostí, celková plocha požářiště činila cca 50 x 150 m. Na místě události zasahovala jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice.
     Velitel jednotky se nahlásil veliteli zásahu, který část jednotky nasadil k lokalizaci šířící se fronty požáru a druhou část jednotky s CAS k přejezdu nad místo požáru a k provedení zastavení šíření požáru. Celkem byly kromě jednoduchých hasebních prostředků (ženijní nářadí  a zádové postřikovače) nasazeny dva vodní proudy, první vysokotlaký a druhý k dohašení jednotlivých ohnisek požáru v celkové délce na 200 m. Po zastavení šíření požáru byly dohašeny zbylá ohniska požáru a po provedené likvidaci požáru byla jednotka odeslána velitelem zásahu zpět na svoji základnu.
     Zásah byl veden za extrémních povětrnostních podmínek – velice silný vítr, který požár rozšířil až na celkovou plochu požářiště cca 50 x 300 m.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 51