Fotogalerie - 20.12.09 - Požár rodinného domu Blučina
JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru sklepa rodinného domu v obci Blučina na ul. Havlíčkova, jednotka vyjela s DA VW Transporter a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+6.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár uskladněného palivového dříví a interiéru kotelny, která se nacházela v suterénu rodinného domu. Celé sklepní prostory rodinného domu  byly silně zakouřeny, na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a místní JSDH Blučina, byl prováděn zásah za použití dýchací techniky a vysokotlakého proudu.
     Velitel jednotky se nahlásil veliteli zásahu, který vydal rozkaz jednotce k zajištění – vytvoření odváděcích otvorů ze sklepa rodinného domu pro nasazení přetlakové ventilace, bylo rozbito a otevřena dvě okna ze sklepních prostor domu. Následně byla jednotka určena velitelem zásahu k provedení průzkumu sklepních prostor v zakouřeném sklepním prostoru za použití dýchacích přístrojů, k zajištění uzavření hlavního přívodu plynu a k měření koncentrace zemního plynu, neboť požárem byl zasažen i plynoměr – únik plynu se nepotvrdil. Po provedené lokalizaci požáru a odvětrání sklepních prostor byla jednotka nasazena na vyskladnění doutnajícího palivového dříví a jeho dohašení za použití vlastního vysokotlakého proudu od CAS 20 Tatra. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 38