Fotogalerie - 15.10.2009 Požár Blučina

     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 20:27 hod k požáru travnatého porostu v přírodním parku Výhon nad bývalým zemědělským družstvem v Blučine, jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+7.
V průběhu jízdy k zásahu byla jednotka velitelem zásahu navedena na místo požáru (nad hřbitovem v obci Blučina), bylo zjištěno, že se jedná o požár dřevěného přístřešku ve IV fázi svého rozvoje a přilehlého remízku na ploše cca 10 x 15 m. Na místě události se nacházela průzkumná skupina jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd veliteli zásahu, který vydal rozkaz jednotce k nasazení dvou vysokotlakých proudů od CAS k lokalizaci požáru, následně bylo nasvětleno místo zásahu za pomoci osvětlovacího stožáru CAS a přenosných reflektorů. Po provedené lokalizaci požáru bylo započato ve spolupráci s členy JSDH Blučina a příslušníky HZS PS Židlochovice s rozebíráním zbytků stavební konstrukce přístřešku a jejich vynášení mimo požářiště (plechy a dřevěné trámky), kde byly dohašovány stávajícím vysokotlakým proudem. Po následném důkladném prolití požářiště byl požár likvidován. Jednotka provedla úklid nářadí a byla velitelem zásahu odeslána na svoji základnu.

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 114