Fotogalerie - 08.08.2009 požár Měnín - Jalovisko

     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 19:30 hod k požáru objektu bývalého kravína v lokalitě Jalovisko – Měnín, jednotka vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+5.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár části objektu bývalého kravína určeného k demolici. V jednopodlažním objektu o rozměrech cca 12 x 26 m hořel v jedné z jeho místností uložený odpad – matrace, nábytek. Požár se z místnosti objektu  pomalu začínal šířit stropní konstrukci do prostoru krovu, celý objekt byl zakouřen. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, která zasahovala za pomoci vodního proudu naše jednotka přijela současně s JSDH Blučina.
     Velitel jednotky se nahlásil veliteli zásahu, který určil naši jednotku k provedení průzkumu celého objektu a k utvoření dopravního vedení k doplnění CAS JSDH Blučina. Průzkumná skupina vyloučila šíření požáru do zbylých prostor objektu, vyjma půdního prostoru. Následně se průzkumná skupina dostala i do těchto prostor za pomoci nastavovacího žebříku, bylo zjištěno postupné prohořívání konstrukcí podlahy, proto jednotka provedla lokalizaci požáru za pomoci stávajícího vodního, vysokotlakého proudu od CAS JSDH Blučina. Jednotka byla poté velitele zásahu nasazena na dohašování jednotlivých ohnisek požáru a rozebírání části konstrukce stropu, podlahy a okenních a dveřních rámů, které doutnaly. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka odeslána velitelem zásahu zpět na svoji základnu.
Při zásahu byly použity VDP PA 90 Dräger. Na zásahu se vyjma jmenovaných jednotek podílela i jednotka HZS JMK ÚO Brno - PS Pohořelice.

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 82