Fotogalerie - 29.06.09 živelní pohroma Židlochovice

     JSDH města Židlochovice vyslalo v 17:12 hod KOPIS HZS JMK k vlivem přívalového deště zatopenému chodníku na ul. Komenského v Židlochovicích kde hrozilo zatopení rodinného domu č.p. 248, jednotka vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z a DA VW T4 v počtu 1+7.
Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že vlivem ucpané kanalizace dochází k hromadění dešťové vody na chodníku před domy č.p. 248 a 49 a hrozí, že dojde k jejich zaplavení.
     Velitel jednotky rozhodl o nasazení elektrického kalového čerpadla na odčerpání nahromaděné vody před domy, kde byla vytvořena laguna. Po odčerpání vody bylo zjištěno, že voda během přívalového deště částečně vnikla  také do síně rodinného domu č.p. 48. Jednotka proto majitelce domu pomohla s odstraněním vody, která byla vymetena a následně dům předán majitelce.  Na žádost starosty města jednotka  poté přejela na ulici Masarykova, kde došlo k zanesení vozovky pískem z ulice Husova, kde probíhá výstavba kanalizace a písek byl splaven do prostoru křižovatky tekoucí vodou. Nánosy byly odstraněny pomocí lopat a vozovka byla umyta asanační lištou z CAS. Jednotka  následně ukončila zásah a vrátila se zpět na svoji základnu.

 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 62