Fotogalerie - 13.05.09 - Taktické cvičení OSEVA Židlochovice

     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 09:06 hod k požáru skladovacího objektu Oseva Židlochovice na ul. Nádražní č.p. 731, jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o taktické cvičení simulující požár v 6. NP skladovacího objektu firmy, kde hořely uskladněné dřevěné palety a část dřevěného krovu. Na míst události zasahovala jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, tvořila dopravní vedení vnitřní zásahovou cestou po schodišti k místu požáru.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd veliteli zásahu, který určil naši jednotku k doplnění zasahujícího družstva PS Židlochovice – tvorba dopravního vedení a k utvoření druhého útočného vodního proudu od rozdělovače do prostoru zasaženého požárem. Následně byla jednotka pověřena vypnutím přívodu el. energie a plynu do objektu, což bylo učiněno hlavními uzávěry energií v areálu firmy. Současně bylo provedeno doplnění vody do CAS 20 PS Židlochovice a průzkum všech podlaží objektu s cílem zjistit cesty šíření požáru a vyloučit přítomnost osob a zmapovat další skutečnosti, které mohly negativně ovlivnit zásah. Po příjezd JSDH Hrušovany byly dva členové jednotky nasazeni společně s JSDH Hrušovany na ochlazování střechy sousedícího objektu za pomoci vodního proudu. K odvětrání zakouřeného prostoru byla nasazena přetlaková ventilace. Po provedené lokalizaci a likvidaci požáru bylo cvičení ukončeno, vyhodnoceno a jednotka se vrátila na místo své dislokace.

 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 88