Fotogalerie - 05.05.09 taktické cvičení Hospic Rajhrad

     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 08:19 hod k požáru domu léčby bolesti s Hospicem v Rajhradě na ul. Jiráskova č.p. 47 - jednalo se o taktické cvičení, jednotka vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+5.
     V době příjezdu naší jednotky na místo události se zde již nacházely jednotky HZS JMK ÚO Brno - PS Židlochovice, PS BVV, PS Pohořelice, PS Lidická, JSDH Holasice, Syrovice a Hrušovany u Brna. Jednalo se o taktické cvičení simulující požár ve 2. NP objektu se zakouřením přilehlých prostor, kde byli ohroženi pacienti zařízení.
     Velitel jednotky nahlásil j příjezd jednotky veliteli zásahu VČ PS Lidická, který nasadil naši jednotku k provedení průzkumu 3. NP podlaží pod velením VD PS Židlochovice, současně byly z podlaží evakuovány 4 osoby na invalidních vozících. Po provedeném průzkumu byla jednotka nasazena na průzkum prvního nadzemního podlaží a posléze na evakuaci šesti ležících pacientů na 2. NP, kteří byli evakuování výtahem mimo budovu. Jednotka dále obdržela od VZ rozkaz k nasazení přetlakové ventilace do prostoru hlavního schodiště s cílem odvětrat zplodiny hoření. Po ukončení cvičení proběhl nástup a jednotka se vrátila na svoji základnu.
Doba jízdy k zásahu byla úměrná provedené celkové uzavírce vozovky mezi Židlochovicemi a Vojkovicemi.

 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 52