Fotogalerie - 07.04.2009 - požár Blučina

JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 15: 41 hod k požáru suché trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon v lokalitě nad Horákovou stodolou, jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+7.
     V době příjezdu naší jednotky na místo události (souřadnice GPS: 49°2'52.57"N, 16°37'47.31"E)bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a náletových křovin na ploše cca 200 x 150 m, požár se šířil ve východním a severním směru, zbylé dvě fronty požáru hořely,
     Na základě provedeného průzkumu vydal velitel jednotky rozkaz k nasazení jednoduchých hasebních prostředků (lopaty a zádové postřikovače) k provedení lokalizace požáru v jeho východní části, kde se šířil nejvíce s cílem postupovat k severní frontě požáru. V průběhu dalšího průzkumu  bylo zjištěno  náhlé šíření požáru (způsobené poryvem větru) do remízku a směrem ke dvou chatkám, zásah za pomoci jednoduchých hasebních prostředků byl neúčinný, proto velitel vydal rozkaz k najetí CAS 20 JSDH Židlochovice na pozemek vedoucí k jedné ze dvou chatek a k provedení zásahu za pomoci dopravního vedení „C“ a dvou útočných proudů „D“ (celková délka vedení cca 250 m) k zamezení šíření požáru směrem k chatkám. Zároveň vydal rozkaz k nasazení vysokotlakého proudu od CAS 20 na likvidaci požáru v západní části požářiště. V té době se na místo události dostavila jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, jejímuž veliteli bylo  předáno velení zásahu. Jednotka dále pokračovala v lokalizaci požáru jižní a severní fronty požáru. Po provedené lokalizaci požáru jednotka postupně likvidovala jednotlivá doutnající ohniska požáru za pomoci stávajících proudů a jednoduchých hasebních prostředků. Po likvidaci požáru  byla jednotka odeslána velitelem zásahu zpět na svoji základnu.
    

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 108