Fotogalerie - 16.03.2013 - požár Židlochovice - přírodní park Výhon 2
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 14:40 hod k požáru trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon, lokalita Prostřední Podsedky, v k.u. Židlochovice, jednotka nacházející se u události ECUD 6213001364 (požár - přírodní park Výhon, lokalita Strže, k.u. Židlochovice) k místu události vyjela s VEA - L2  a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár pro mobilní požární techniku nepřístupném terénu, v prostoru přírodního parku. Plocha požáru byla cca 300 x 200 m a požár se rozšiřoval. Na místo události jednotky přijela současně s jednotkou HZS JMK ÚO Brno – PS Pohořelice a BVV.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k provedení lokalizace požáru v severní frontě požáru, která byla v délce cca 200 m, za pomoci jednoduchých hasebních prostředků – zádových postřikovačů ERMAK. Současně CAS jednotky provedla doplnění vody do CAS PS Židlochovice, která se dostavila na místo události a prováděla zásah za pomoci vysokotlakého proudu. Po provedené lokalizaci požáru jednotka provedla dohašení doutnajících ohnisek požáru v severní části požářiště za pomoci jednoduchých hasebních prostředků.
      V průběhu zásahu byla jednotka velitelem zásahu vyslána k provedení průzkumu okolí (VEA) s cílem vyloučit další požáry, což se potvrdilo – žádný další požár nebyl nalezen. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na místo své dislokace.


Zasahující jednotky: PS Židlochovice, PS Pohořelice, PS BVV, JSDH Židlochovice, JSDH Hrušovany u Brna, JSDH Holasice
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 236