Fotogalerie - 16.03.2013 - požár Židlochovice - přírodní park Výhon
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 13:55 hod k požáru trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon, lokalita Strže, v k.u. Židlochovice, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2  a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár v členitém a pro mobilní požární techniku nepřístupném terénu, v prostoru přírodního parku. Plocha požáru byla cca 100 x 200 m a požár se rozšiřoval. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k utvoření dopravního vedení 5 C od CAS jednotky PS Židlochovice a dvou útočných proudů D s cílem lokalizovat jižní frontu požáru v délce cca 200 m, která se rychle šířila směrem k zahradním chatkám. Současně zbytek jednotky provedl vystrojení se jednoduchými hasebními prostředky – zádovými vaky Ermak a na pokyn velitele zásahu doplnila zasahující družstvo PS Židlochovice při lokalizaci východní fronty požáru. CAS 20 jednotky provedla doplnění vody do CAS PS Židlochovice. Po provedené lokalizaci požáru členové jednotky postupně prováděli dohašení a rozebírání žhnoucích ohnisek požáru a to za pomoci stávajících prostředků. V průběhu likvidace požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána k dalšímu požáru v přírodním parku Výhon, v k.u. Židlochovice, v lokalitě u cihelny.


Zasahující jednotky: PS Židlochovice, JSDH Židlochovice, PS Pohořelice, JSDH Hrušovany u Brna, JSDH Holasice

www.youtube.com
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 254