Fotogalerie - 08.01.2013 - dopravní nehoda Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 12:32 hod k požáru nákladního a osobního automobilu mezi obcemi Židlochovice a Blučina, jednotka k místu události vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+4. V průběhu jízdy k zásahu bylo KOPIS upřesněno, že se jedná o DN spojenou s přepravou NL a o nutnosti jednotky se vybavit VDP.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o DN osobního a nákladního automobilu s únikem přepravované kyseliny v OA. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, silnice byla neprůjezdná.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotku ponechal v záloze na místě události a následně ji určil k vytyčení hranice nebezpečné zóny, spolu s jednotkou PS Židlochovice, za pomoci vytyčovací pásky. Následně jednotka na rozkaz VZ provedla doplnění vody do CAS PS Židlochovice, která prováděla zkrápění par reagující kyseliny, členové jednotky poté zajistili trojnásobnou požární ochranu na hranici NZ a v průběhu zásahu, jako podávací skupina, připravovala potřebný materiál a vybavení pro průzkumnou a pracovní skupinu v NZ.
     Po ukončení zásahu na NL jednotka provedla úklid svého použitého materiálu (nastavovací žebříky, hadice, věcné prostředky) a provedla vyproštění zapadlého osobního automobilu v blízkosti místa nehody (vozidlo s DN u které zasahovaly JPO nesouviselo).

odkaz na článek na www.firebrno.cz

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 218