Fotogalerie - 25. - 29.05.2012 - požár Bzenec
25.05.2012
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru lesního porostu u obce Bzenec (okr. Hodonín) k plnění letecké techniky, jednotka k místu události vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+5.
     Po příjezdu na místo události se jednotka dostavila na seřadiště, kde byla následně přidělena Štábem velitele zásahu k doplňování vody pro leteckou techniku, avšak v průběhu jízdy k určenému místu nasazení vlivem změny povětrnostní situace a nutnosti nasazení sil a prostředků byla jednotka operativně přidělena do úseku pod velením odřadu Vyškov, kde jednotka doplňovala vodu do zasahujících CAS a prováděla hasební práce za pomoci jednoduchých hasebních prostředků.
     Ve 20:00 hod byla jednotka přidělena do sousedního úseku pod velením npor. Ing.  Kocmana, kde jednotka prováděla hasební práce a dohašování jednotlivých ohnisek požáru v přiděleném úseku lesa o rozloze cca 200 x 100 m. K hasebním pracím byl nasazen 1 útočný proud C, dva vysokotlaké proudy z vlastní CAS za použití tuhého smáčedla Pyrocool, zádové vaky ERMAK a ženijní nářadí. Postupně byla celá plocha přiděleného lesa procházena a dohašována jednotlivá ohniska, která byla odkryta za pomoci ženijního nářadí a následně důkladně prolita vodou za pomoci stávajících proudů.
     V průběhu zásahu jednotka naváděla vrtulník LS PČR na shozy v přiděleném úseku v nepřístupných lokalitách.
     Jednotka pokračovala ve vyhledávání a dohašování ohnisek požáru celou noc a ráno byla odeslána zpět na svoji základnu.

28.05.2012
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v rámci odřadu jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice k požáru lesního porostu u obce Bzenec v okr. Hodonín, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu jednotky s odřadem na místo nasazení byla jednotka určena pod velení jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a prováděla monitoring, vyhledávání a dohašování ohnisek požáru v přidělené části úseku. Vyhledávání ohnisek probíhalo za pomoci termokamery a následně byla ohniska odkryta za pomoci ženijního nářadí a dohašena za pomoci vysokotlakého proudu, či zádových vaků ERMAK.
    VEA Opel Frontera sloužil pro potřeby Štábu VZ a prováděl monitoring celého rozsáhlého požářiště po celou dobu nasazení jednotky. Jednotka se postupně střídala v hlídkách a monitoringu přidělené části požářiště. Po ukončení činnosti byla jednotka odeslána zpět na svoji základnu.

29.05.2012
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k likvidaci požáru lesního porostu – monitoringu u obce Bzenec okr. Hodonín, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 v počtu 1+0.
     Vozidlo plnilo úkoly  ŠVZ.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 68