Fotogalerie - 01.03.2009 požár Popovice

JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru rodinného domu v obci Popovice u Rajhradu, k místu události jednotka vyjela s technikou CAS  20 3400/210  - S2Z TATRA a VEA 2 Opel Frontera v  počtu 1+ 8, jednotka byla povolána k vystřídání zasahujících hasičů při likvidaci požáru rodinného domu.

V době příjezdu naší jednotky na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár samostatně stojící dvoupodlažní novostavby rodinného domu, na místě události již zasahovaly jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, PS BVV, PS Lidická a JSDH Holasice a Syrovice, požárem byla zachvácena střešní konstrukce, mezistropní prostor a částečně podkrovní vestavba. Požár byl v době příjezdu naší jednotky lokalizován.

Po příjezdu na místo zásahu se velitel naší jednotky nahlásil veliteli zásahu, který jednotku nejprve ponechal v záloze na místě události a následně nasadil na likvidační práce, byla provedena částečná evakuace vybavení rodinného domu a prováděno dohašování zbývajících ohnisek ve střešní a podkrovní konstrukci. Ohniska byla vyhledávána za pomoci termokamery PS Lidická a dohašována za pomoci stávajícího vysokotlakého proudu od CAS HZS. Po provedené likvidaci požáru jednotka asistovala při vyproštění zapadlé CAS HZS a následně provedla oplach znečištěné vozovky pomoci asanační lišty, následně byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na místo své dislokace.

 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 68