Fotogalerie - 17.03.2012 požár Nosislav
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 14:54 hod k požáru travnatého porostu v přírodním parku Výhon v k.u. Židlochovice v lokalitě nad Horákovou stodolou, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+6.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a náletových křovin většího rozsahu ve svažitém a nepřístupném terénu a velmi rychle se šířící v důsledku silného větru. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotku určil k provedení zásahu z horní strany požářiště (horní část lokality Strže), jednotka proto přejela k danému místu. Následně k lokalizaci rychle šířící fronty požáru bylo nasazeno dopravní vedení C se dvěma útočnými proudy D a zádové vaky ERMAK. Fronta požáru byla postupně lokalizována vzájemný přesouváním a prodlužováním útočných D proudů. Velitel jednotky byl jmenován velitelem daného úseku. Po provedené lokalizaci požáru byly postupně dohašovány zbylé ohniska požáru za pomoci stávajícího útočného proudu a zádových vaků. Následně VZ vydal jednotce pokyn k dohašení stromu, který byl zachvácen požárem ve střední části Strží, jednotka tedy ke stromu přijela s CAS (do možné vzdálenosti) a provedla dohašení stromu za pomoci vysokotlakého proudu. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 75