Fotogalerie - 12.03.2012 požár Rajhradice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 16:41 hod k dovozu věcných prostředků (JMP a příslušenství k JMP ke kácení) k požáru stromu v k.u. obce Rajhradice, jednotka k místu události vyjela, dle požadavku KOPIS,  s VEA - L2 v počtu 1+3.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár statného stromu v polích mezi obcemi Rajhradice a Opatovice, na místě události zasahovaly jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a JSDH Holasice, požár byl lokalizovaný. Vzhledem k hrozícímu nebezpečí pádu stromu jej bylo nutné pokácet.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, kterému předal potřebné vybavení ke kácení, které jednotka přivezla – JMP s dlouhou lištou, dřevorubecké klíny a kalač. Následně byl strom pokácen příslušníky PS Židlochovice, na zemi částečně rozřezán a za pomoci vysokotlakého proudu, kterým byl požár lokalizován, i dohašeny zbyla ohniska požáru uvnitř dutého kmene. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka odeslána zpět na svoji základnu.
 
Jednotky: HZS JMK ÚO Brno - PS Židlochovice, JSDH Holasice, JSDH Židlochovice
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 71