Fotogalerie - 11.03.2012 požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 13:38 hod k požáru travnatého porostu v přírodním parku Výhon v lokalitě nad vodojemem v k.u. Židlochovice, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+10.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár travnatého porostu a neletových křovin ve dvou ohniscích. První ohnisko o rozloze cca 20 x 20 m a druhé ohnisko  o rozloze cca 70 x 40, ohniska byla od sebe vzdálena cca 50 vzdušnou čarou. Na místě události zasahovala jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice za pomoci jednoduchých hasebních prostředků a prováděla lokalizací druhého ohniska požáru v jeho hlavním směru šíření, kde byly ohroženy zahradní chatky.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k zásahu u obou ohnisek požáru. U prvního ohniska byl na lokalizaci a likvidaci požáru použit vysokotlaký proud od CAS PS Židlochovice a u druhého ohniska požáru byl nasazen  vysokotlaký proudu od CAS JSDH Židlochovice k lokalizaci šířící se fronty požáru a současně se členové jednotky vybavili jednoduchými hasebními prostředky (zádovými vaky ERMAK)  a doplnili zasahující jednotku PS Židlochovice v lokalizaci šířících se front požáru. Po provedené lokalizaci požáru byla postupně dohašena všechna ohniska v celé ploše požáru za pomoci stávajících věcných prostředků a proudů. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu  odeslána zpět na svoji základnu.

Jednotky: HZS JMK ÚO Brno - PS Židlochovice, JSDH Židlochovice 

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 49