Fotogalerie - 06.03.2012 požár Židlochovice 2
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 17:06 hod k požáru travnatého porostu v přírodním parku Výhon v lokalitě Prostřední podsedky v k.u. Židlochovice, jednotka k místu události vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z a VEA v počtu 1+8.
Během cesty k zásahu bylo KOPISem oznámeno další ohnisko požáru v lokalitě Strže. Proto  bylo po dohodě s KOPISem rozhodnuto, že k do lokality Strže pojede CAS a VEA pojede na původní místo za jednotkou PS Židlochovice. Po příjezdu na místo události s VEA bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a náletových křovin a na místě zasahuje  jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice. Po příjezdu na místo události s CAS bylo zjištěno, že se jedná o požár hromady klestí a  přilehlé suché trávy a náletových křovin na ploše zhruba 50 x 50 metrů.
     Velitel VEA nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který následně vozidlo  odeslal na pomoc CAS do lokality Strže. Velitel CAS po příjezdu na jednotce vydal pokyn k zásahu pomocí vysokotlakého proudu z CAS a tím k provedení lokalizace jižní strany fronty požáru a dále k  vybavení se zádovými vaky ERMAK a k lokalizaci severní fronty požáru a  následně k dohašení všech ohnisek požáru v celé ploše požářiště.  Průběžně byl přes RDST informován VZ o situaci požáru v lokalitě Strže.  Během zásahu se k zásahu v lokalitě Strže dostavily jednotky PS  Pohořelice a JSDH Hrušovany u Brna. Ty byly ponechány v záloze na místě události. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka odeslána velitelem  zásahu zpět na svoji základnu.
 
Jednotky: HZS JMK ÚO Brno - PS Židlochovice, JSDH Židlochovice, JSDH Hrušovany u Brna, HZS JMK ÚO Brno - PS Pohořelice
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 76