Fotogalerie - 03.03.2012 požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 12:04 hod k požáru travnatého porostu v přírodním parku Výhon, lokalita u vodojemu v k.u. Židlochovice, jednotka k místu události vyjela s DA – L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a náletových křovin v nepřístupném a svažitém terénu a to ve dvou ohniscích, které byly vzdáleny cca 100 m od sebe. První ohnisko o rozloze cca 20 x 30m a druhé o ploše cca 60 x 30 m. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, která provedla likvidaci požáru prvního ohniska za pomoci vysokotlakého proudu z vlastní CAS a prováděla lokalizaci druhého ohniska.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k nasazení jednoduchých hasebních prostředků (zádových vaku ERMAK a lopat) a k doplnění jednotky HZS Židlochovice při lokalizaci požáru druhého ohniska požáru. Po provedené lokalizaci byla postupně dohašena všechna zbylá ohniska požáru v celé ploše požáru a požár tak likvidován. Následně byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
jednotky: HZS JMK ÚO Brno - PS Židlochovice, JSDH Židlochovice, JSDH Hrušovany u Brna, HZS JMK ÚO Brno - PS Pohořelice
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 70