Fotogalerie - 05.02.2012 požár Židlochovice

     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 15: 28 hod k požáru travního porostu v přírodním parku Výhon v k.u. Židlochovice nad ul. Masarykova, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+7.
     Po příjezdu na místo události (přírodní park Výhon, lokalita Štěrbůvky u vodojemu) bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a náletových křovin na ploše cca 50 x 100 m ve svažitém terénu. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, která prováděla zásah za pomoci jednoduchých hasebních prostředků a měla zastavené šíření požáru v západní a jižní frontě požáru.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k nasazení vysokotlakého proudu z vlastní CAS s cílem lokalizovat východní frontu požáru v délce cca 50 m a zbytku jednotky se vybavit jednoduchými hasebními prostředky a provést lokalizaci části severní fronty požáru v délce cca 60 m. Po provedené lokalizaci požáru byly dohašeny zbylé ohniska požáru v celé ploše požářiště za pomoci jednoduchých hasebních prostředků (lopat a zádových postřikovačů). Po provedené likvidaci požáru byla jednotka odeslána velitelem zásahu zpět na svoji základnu.
     Zásah byl veden za extrémních klimatických podmínek – 12 stupňů Celsia a silného větru.

 Jednotky: PS Židlochovice, JSDH Židlochovice

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 33