Fotogalerie - 30.01.2012 Technická pomoc Vojkovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 16:07 hod k technické pomoci – záchraně přimrzlé labutě na rybníku Šimloch v k.u. obce Vojkovice, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z, doplněna o člun jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, v počtu 1+7.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o sedící labuť na zamrzlé hladině rybníku ve vzdálenosti cca 10 m od břehu, led byl velmi křehký. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, která se společně s oznamovatelem události snažila před příjezdem naší jednotky labuť vyplašit, neúspěšně.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k ustavení nafukovacího člunu na hladinu rybníka a k následnému jištění posádky člunu a plavidla za pomoci lana. Po vystrojení příslušníků HZS do potřebných OOPP se osádka člunu přiblížila k labuti, které se však samovolně zvedla a odkráčela po ledu. Velitel zásahu následně vydal pokyn k úklidu člunu a použitého nářadí a jednotka se vrátila na svoji základnu.

Jednotky: PS Židlochovice, JSDH Židlochovice
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 75