Fotogalerie - 22.01.2012 požár Pohořelice

     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 16:49 hod k požáru střechy výrobní haly v průmyslové zóně ve městě Pohořelice na ul. Průmyslové, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár střechy výrobní haly ve výšce cca 20 m nad úrovní terénu, na místě události zasahovaly jednotky zařazené v I. stupni požárního poplachu. Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky (1. úsek hořící střecha, 2. úsek uvnitř haly), ve kterých současně probíhal hasební zásah za pomoci útočných proudů s pěnou.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k vystrojení do VDP, vybavení se hadicemi a bouracím nářadím a k doplnění zasahujících družstev na střešním plášti budovy. Byl vytvořen třetí bojový úsek na východní části budovy, který měl za úkol zajistit zásobování hasivy na místo požáru. Jednotka se tak podílela na tvorbě dalších dvou dopravních vedení na rozdělovač po obvodovém plášti budovy od CAS 32 PS Pohořelice a následně členové doplnili útočné proudy na střeše objektu, kde po provedené lokalizaci požáru prováděli dohašování ohnisek požáru za pomoci vodních proudů. Hasiči byli jištěni při pohybu po požářišti za pomoci opasků a záchranných lan. Zásah byl prováděn za pomoci dvou vodních proudů zásobovanými hasivy z AZ 52.      
     Jednotka současně spolupracovala i na druhém úseku uvnitř haly, kde doplnila družstvo PS Židlochovice, provádějící hasební zásah a průzkum uvnitř budovy. V průběhu likvidačních prací byla jednotka velitelem zásahu vystřídána a odeslána do týlového prostoru. V týlovém prostoru byl použit osvětlovací stožár CAS a elektrocentrála z výbavy jednotky k jeho nasvětlení.
     Po provedené likvidaci požáru jednotka provedla úklid použitého materiálu a byla velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 

web: firebrno.cz

web: požáry.cz

web: českátelevize.cz

web: iDNES.cz

web: Brněnský deník.cz

web: novinky.cz

 

 

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 33