Fotogalerie - 11.01.2012 - Požár, Rajhrad

     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 15:50 hod k požáru střechy hospodářského stavení v areálu kláštera v Rajhradě, jednotka k místu události vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+4.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár střechy a podkroví rodinného domu v těsné blízkosti kláštera, na místě události zasahovaly jednotky zařazené v 1. stupni požárního poplachu za pomoci tří vodních proudů.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd jednotky  na místo události veliteli zásahu, který vydal pokyn jednotce k doplnění družstev PS Židlochovice a BVV, které prováděly lokalizaci požáru střešní konstrukce z vnější strany objektu (západní strana) za pomoci dvou útočných proudů C a současného rozebírání střešní krytiny. Jednotka se vybavila, dle pokynu VZ, dýchacími přístroji a bouracím nářadím (trhací hák, bourací sekery) a doplnila určená družstva. Velitel zásahu jmenoval velitele jednotky velitelem daného úseku s cílem lokalizovat požár v daném úseku a provádět další průzkum -  zjistit cesty šíření požáru ve stavební konstrukci.   
     Velitel jednotky vydal rozkaz zasahujícím družstvům k provedení rozebrání střešní krytiny kolem předpokládané fronty požáru s cílem jasně ohraničit zasaženou a nezasaženou část střešní konstrukce a následně postupně rozebírat střešní krytinu a dohašovat ohniska požáru stávajícími proudy. Průzkumem bylo zjištěno šíření požáru v mezistropním prostoru přízemí a prvního patra, kde byl vytvořen prostor o výšce cca 30 cm. Na základě této skutečnosti byl vydán rozkaz k nasazení JMP k rozřezání záklopu podlahy ne třech místech po obvodu požáru, vzdálených od sebe cca 4 m,  o velikosti cca 1 x 1m, tak aby bylo možné provést průzkum tohoto prostoru a provést likvidaci požáru, což bylo provedeno za pomoci stávajícího útočného proudu C a JMP z výbavy PS BVV. O této skutečnosti velitel jednotky  informoval VZ a nahlásil mu lokalizaci požáru v určeném úseku. Družstva dále pokračovala v rozebírání střešní krytiny, rozebírání střešní konstrukce a dohašování ohnisek požáru. Následně byla družstva odvolána ke střídání a jednotka se odebrala do týlového prostoru. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na místo své dislokace.

web: firebrno.cz
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 75