Fotogalerie - 24.12.2011 Technická pomoc Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 10:01 hod k technické pomoci – vyproštění osobního automobilu z koryta řeky Svratky v k.u. města Židlochovice u zahrádkářské kolonie ve směru na obec Nosislav, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2, DA – L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+12, na pokyn KOPIS vybavena i člunem jednotky HZS Židlochovice.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o osobní automobil Fiat uprostřed koryta řeky Svratky, na místě události zasahovala jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k usazení motorového člunu na vodní hladinu a k doplnění osádky člunu skupinou 1+1 s cílem stabilizovat vozidlo v korytě řeky a zjistit zda dochází k úniku provozních náplní. Průzkumem bylo zjištěno, že vozidlo je stabilní a k úniku provozních náplní nedochází. Byly provedeny přípravné práce k vytažení vozidla. VZ dále jednotce vydal pokyn k přípravě prostoru pro vyproštění vozidla, za pomoci přivolaného vyprošťovacího automobilu jednotky HZS JMK Úo Brno - PS Lidická, spočívající ve vykácení keřů na břehu řeky, což bylo učiněno za pomoci motorové pily z výbavy jednotky. Po příjezdu vyprošťovacího automobilu bylo vozidlo vyzvednuto na břeh za pomoci hydraulického ramene a textilních vazáků. Jednotka následně provedla vyzdvižení člunu z vodní hladiny, oplach a očistu věcných prostředků za pomoci CAS HZS a jednotka byla VZ poté odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 67