Fotogalerie - 08.11.2011 - Požár Žabčice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 11:29 hod  k požáru nízké budovy do obce Žabčice ul. Kopeček č.p. 7, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/0 - S2Z v počtu 1+6.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár uskladněného velkého množství materiálu ve dvorním traktu rodinného domu. Celý dvůr o rozměrech cca 6 x 10 m byl zasažen požárem, který hrozil rozšířením na okolní rodinné domy a stavení. Na místě události zasahovaly jednotky zařazené v  I. stupni požárního poplachu, prováděly záchranné práce (vyhledávání majitele objektu v domě) a hasební práce v prostoru dvorního traktu.
     Velitel jednotky se nahlásil veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k doplnění vody do CAS 32 PS Židlochovice a k vystrojení členů do VDP a k doplnění zasahujících hasičů ve dvorním traktu. Členové jednotky prováděli vyskladnění doutnajícího materiálu z dvorního traktu mimo objekty, kde byl dohašován za pomoci stávajícího vodního proudu. Po doplnění vody do CAS PS Židlochovice odjela CAS k doplnění vody z hydrantu na ul. Školní v Žabčicích a vrátila se zpět na místo zásahu. Členové jednotky, provádějící vyskladnění doutnajícího materiálu, byli po vyčerpání zásoby vzduchu ve VDP vystřídáni a následně ponecháni v záloze na místě události. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 78