Fotogalerie - 05.09.2011 požár Nosislav
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 15:59 hod k požáru pole a travnatého porostu v přírodním parku Výhon v k.u. obce Nosislav, nad rybníkem Slatina – lokalita Dlouhé Lišky,  jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+6.
     Po příjezdu na místo události, společně s JSDH Nosislav, bylo zjištěno, že se jedná o požár travnatého porostu, náletových křovin v členitém, nepřístupném terénu na ploše cca 250 x 150 m rychle se šířící v důsledku silného větru a to směrem k poli osázeném kukuřicí. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, která zasahovala za pomoci vysokotlakého proudu v severní straně požářiště (hlavní směr šíření) s cílem zamezit šíření požáru na přilehlé pole, které bylo bezprostředně ohroženo.
     Velitel jednotky se spojil s velitelem zásahu, který jednotce vydal pokyn k najetí co nejblíže k západní straně požářiště a k utvoření dopravního vedení „C“ v délce cca 100 m na rozdělovač a k utvoření dvou útočných proudů „D“ s cílem zastavit šíření požáru v západním směru v délce fronty cca 150 m a to ve velmi členitém a nepřístupném terénu (šípkové keře). Po provedené lokalizaci byly přeskupeny oba útočné proudy a dohašena jednotlivá, doutnající ohniska požáru v západní straně požářiště. CAS jednotky byla doplněna vodou od CAS HZS JMK ÚO Břeclav – PS Hustopeče.
     Po provedené likvidaci požáru jednotka provedla úklid použitého materiálu a byla velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 114