Fotogalerie - 17.06.2011 požár Syrovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru travnatého porostu mezi obcemi Vojkovice a Syrovice, jednotka k místu události vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+4.
     V průběhu jízdy k zásahu byla jednotka kontaktována velitelem zásahu (HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice), že v uvedené lokalitě provedl předběžný průzkum s negativním výsledkem a vydal jednotce pokyn k provedení průzkumu ve směru k obci Syrovice.
     Po příjezdu na místo události (k.u. Syrovice, lokalita Pod Kolečkem) bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a černé skládky v těsné blízkosti komunikace na ploše cca 2 x 4 m. Požár se dále nešířil, na místě události se nikdo nenacházel.
     Na základě provedeného průzkumu velitel jednotky vydal pokyn k nasazení vysokotlakého proudu k provedení lokalizace požáru a upřesnil místo zásahu pro KOPIS a jednotku HZS. Po provedené lokalizaci požáru bylo nasazeno ženijní nářadí za pomoci kterého byla skládka rozhrabána a dohašena. V té době se na místo události dostavil místně příslušná jednotka HZS, jejíž velitel uplatnil právo přednostního velení a převzal velení zásahu, provedl závěrečný průzkum a požár byl likvidován. Následně byla jednotka odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 60