Fotogalerie - 07.04.2011 požár Měnín
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 19:21 hod v rámci II. stupně požárního poplachu k požáru skládky mezi obcemi Měnín a Otmarov, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+5.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár skládky dřevěného, stavebního odpadu v areálu bývalého zemědělského družstva, požárem byla zachvácena část skládky v jejichž těsné blízkosti se nacházely zaparkované automobily, na místě události zasahovaly jednotky z I. stupně požárního poplachu za pomoci několika útočných proudů na těžkou pěnu.  
      Velitel jednotky nahlásil příjezd veliteli zásahu (velitel družstva HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice), který vydal jednotce pokyn k vybavení se vzduchovými dýchacími přístroji a připravit se na střídání obsluhy útočných proudů. Veliteli jednotky velitel zásahu vydal pokyn k zajištění plynulé dodávky vody na požářiště, proto velitel jednotky přeorganizoval uspořádání zasahujících CAS v místě zásahu a kromě zřízeného čerpacího stanoviště v obci Měnín, z podzemního hydrantu, nechal zřídit i čerpací stanoviště v obci Otmarov, taktéž z podzemního hydrantu. CAS, které zajišťovaly kyvadlovou dopravu vody byly postupně rozdělovány na obě čerpací stanoviště. Velitel jednotky současně telefonicky kontaktoval KOPIS s cílem získat informační podporu ohledně vodních zdrojů v blízkosti místa zásahu, ta byla poskytnut a byly vytipovány další vhodné vodní zdroje – byly však ponechány jako záložní, neboť dodávka vody na požářiště byla relativně plynulá.
     Po provedené lokalizaci požáru velitel zásahu provedl reorganizaci sil a prostředků v místě zásahu a členové jednotky byly nasazeni k dohašování ohnisek požáru a k rozebírání skládky dřeva, CAS jednotky prováděla kyvadlovou dopravu vody na požářiště a následně i nasvětlení místa zásahu za pomoci osvětlovacího stožáru na CAS a elektrocentrály. Po zdlouhavém rozebírání uskladněného materiálu, za pomoci bagru, byl nasazen na vyhledání ohnisek požáru infrateploměr z výbavy jednotky, kterým bylo požářiště zkontrolováno a označena zbylá ohniska požáru. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
     V průběhu zásahu byly použity ochranné nápoje z výbavy jednotky, došlo k poškození držáku osobní svítilny jednoho ze zasahujících členů jednotky.
 

odkaz na firebrno.cz

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 85