Fotogalerie - 24.03.2011 Požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 15:28 hod k požáru suché trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon – lokalita Strže v k.u. města Židlochovice, jednotka k místu události vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+3.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár většího rozsahu na ploše cca 500 x 200m s velmi rychlým šířením požáru zejména v severní a východní frontě a to v důsledku velmi silného větru, délka severní fronty požáru činila na 500 m. Na místě události zasahovala jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice s cílem lokalizovat východní frontu šíření požáru. Velitel zásahu prováděl průzkum a k místu události povolal vrtulník LS PČR k hašení za pomoci bambivaku a současně vyhlásil druhý stupeň poplachu.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd k místu události veliteli zásahu, který vydal jednotce pokyn k vytvoření dopravního vedení C na rozdělovač a útočným proudem D (v celkové délce na 300 m) s cílem zastavit šíření severní fronty požáru a posléze likvidaci požáru v dosahu útočného proudu. Současně byl použit vysokotlaký proud od CAS k lokalizaci východní fronty požáru a jednoduché vedení „C“ k dohašení – likvidaci zbylých ohnisek požáru  v dosahu útočného proudu. Jednotka byla přiřazena k I. úseku v místě zásahu a měla za úkol provést lokalizaci a likvidaci požáru v horní části požářiště, činnost jednotky byla podporována leteckým hašením.
     Velitel jednotky byl jmenován pomocníkem velitele zásahu a měl povinnost koordinovat nasazení sil a prostředků posilových jednotek na základě pokynů od velitele zásahu a provádět jejich evidenci. Po provedené lokalizaci požáru jednotka postupně dohašovala zbylá ohniska požáru za pomoci proudu D a jednoduchých hasebních prostředků, byla doplněna ostatními členy zasahujících jednotek. Následně byl požár likvidován a jednotka byla velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
Celková plocha požáru činila cca 500 x 300 m.

 

článek na firebrno.cz

článek na ct24.cz

 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 64