Fotogalerie - 07.03.2011 Požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 13:00 hod k požáru suché trávy a  náletových křovin v přírodním parku Výhon v k.u. Židlochovice v lokalitě Cezavy I, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+6.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy, náletových křovin a stromů na ploše cca 150 x 50 m ve svažitém terénu, požár se šířil západním směrem do zahrad a sadů a severním směrem, což byl hlavní směr šíření. Na místě události se naházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice s CAS 32 a prováděla zásah za pomoci lafetové proudnice s cílem lokalizovat severní frontu šíření požáru.  
     Velitel jednotky nahlásil příjezd veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k zabránění rozšíření požáru v západním směru šíření k čemuž byl nasazen vysokotlaký proud od CAS jednotky, zbytek členů se vybavil jednoduchými hasebními prostředky (lopatami a zádovými postřikovači) a provedl lokalizaci zbylé fronty požáru. Následně jednotka provedla dohašení jednotlivých doutnajících ohnisek požáru a požár tak byl likvidován. Po sepsání potřebných údajů byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 80