Fotogalerie - 05.03.2011 Požár Židlochovice 2
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon v k.u. Židlochovice – lokalita u vodojemu,  jednotka k místu události vyjela s VEA - L2, CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8. Jednotka se v té době nacházela na zpáteční cestě od zásahu v k.u. obce Želešice.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy, náletových křovin v oplocené zahradě a na volném prostranství na celkové ploše cca 150 x 50 m a to ve dvou ohniscích. Požár se šířil ve směru větru a to východním směrem do kopce.
     Na základě provedeného průzkumu velitel jednotky vydal pokyn k nasazení vysokotlakého proudu s cílem zabránit šíření požáru v jeho hlavním směru a zbylým členům jednotky k zásahu za pomoci jednoduchých hasebních prostředků a k lokalizaci zbytku požáru. V té době se na místo události dostavila jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice, jejíž velitel uplatnil právo přednostního velení a převzal velení zásahu. Síly a prostředky byly ponechány v nasazených směrech. Po provedené lokalizaci požáru byla postupně dohašena jednotlivá ohniska požáru a požár tak celkově likvidován. Byly sepsány potřebné údaje a následně byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 97