Fotogalerie - 05.03.2011 Požár Želešice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 14:47 hod k požáru travnatého porostu v obci Želešice nad hřbitovem (zahrádkářská kolonie), jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8. Jednotka se v té době vracela od zásahu – požár v k.u. Židlochovice.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a náletových křovin na ploše cca 100 x 60 m. Uživatel pozemku, kde se nacházel požár, se snažil provádět hasební zásah v důsledku čehož utrpěl popáleniny na dolní a horní končetině a ožehnutí obličeje. Jednotka se na místo události dostavila společně s jednotkou HZS JMK ÚO Brno – PS BVV.
     Velitel jednotky se nahlásil veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k poskytnutí předlékařské pomoci zraněnému uživateli pozemku a k nasazení jednoduchých hasebních prostředků a vysokotlakého proudu od vlastní CAS s cílem lokalizovat požár v celé jeho frontě. Postupně byly prostředky nasazovány v hlavních směrech šíření požáru. Po provedené lokalizaci požáru byla jednotlivá ohniska požáru dohašována a likvidována za pomoci stávajícího proudu  a zádových postřikovačů. Po provedené likvidaci požáru byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.     
     Zraněnému uživateli členové jednotky v průběhu zásahu ošetřili popáleniny sterilním krytím a stálým chlazením, současně mu byl zajištěn pitný režim a protišoková opatření. Následně jej jednotka transportovala velitelským automobilem ze zahrádkářské kolonie do obce, kde si jej převzala přivolaná osádka ZZS JMK.
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 72