Fotogalerie - 05.03.2011 Požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK ve 12:36 hod k požáru travního porostu na ul. Komenského  v Židlochovicích, jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+8.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy, náletových křovin a stromů šířící se ze zahrad rodinných domů směrem do přírodního parku Výhon. Požárem byla zachvácena plocha cca 300 x 100 m a fronta požáru se šířila v důsledku silného větru směrem k hájku v přírodním parku, v západní straně požářiště hrozilo rozšíření požáru na hospodářské objekty. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd jednotky veliteli zásahu, který vydal jednotce pokyn k utvoření útočného vodního proudu s cílem zabránit šíření fronty požáru bočním útokem v hlavním směru šíření a následně i k lokalizaci požáru v jeho spodní části. Na základě této skutečnosti velitel jednotky vydal pokyn k nasazení vysokotlakého proudu k lokalizaci požáru v západním směru požářiště (spodní část), kde hrozilo zasažení vinohradu a chatky a současně k utvoření dopravního vedení 6 „C“ na rozdělovač a útočný proud 10 „D“  a k nasazení jednoduchých hasebních prostředků ve směru šíření požáru. Následně velitel zásahu rozhodl o přesunu CAS jednotky PS Židlochovice k frontě požáru na kopci Výhon, kde bylo nasazeno jednoduché vedení 6 „C“. Naší jednotce se podařilo jednoduchými hasebními prostředky zabránit rozšíření požáru  na umístěný včelín ve frontě šíření požáru a současně neustále prováděla průběžný průzkum šíření požáru a podávala informace veliteli zásahu. Po provedené lokalizaci požáru byly postupně přeskupovány stávající vodní proudy a dohašována jednotlivá ohniska požáru (stromy, pařezy, klest i uskladněný materiál), současně byla likvidována vzdálenější ohniska požáru za pomoci zádových postřikovačů. Velitel JSDH byl jmenován velitelem úseku k řízení likvidačních prací v horním úseku požářiště, kde zasahovaly jednotky PS Židlochovice, JSDH Hrušovany a Židlochovice. Po provedené likvidaci požáru a závěrečném průzkumu byl uklizen použitý materiál a jednotka se připravila k odjezdu. Při návratu na základnu byla jednotka odeslána KOPIS k jiné události – požár v obci Želešice.
     Zásah byl extrémně fyzicky náročný pro zasahující hasiče v důsledku rozlohy požářiště, rychlosti šíření požáru a hlavně členitosti nepřístupného terénu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 50