Fotogalerie - 01.01.2011 - Požár Blučina
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 03:10 hod k požáru rodinného domu na ul. Návrší v obci Blučina, k místu události jednotka vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+7.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že na místě události již zasahují jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a JSDH Blučina, jednalo se o požár obytné místnosti řadového, rodinného domu v přízemí. Zasahující jednotky prováděly zásah za pomoci vysokotlakého proudu v prostoru hořící místnosti a zároveň resuscitaci uživatele domu, který byl v hořící místnosti nalezen a vynesen před dům. Současně se nacházely před domem vynesené 2kg propan-butanové lahve, které byly z hořící místnosti vyneseny zasahujícími hasiči.
     Velitel jednotky nahlásil příjezd na místo události veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k nasazení vysokotlakého, vodního proudu k ochlazování zahřátých propan-butanových lahví, k asistenci při prováděné resuscitaci uživatele domu a k vyvedení osoby, která se nacházela ve 2. NP hořícího domu (nebyla bezprostředně ohrožena požárem). Na základě pokynu byl utvořen vysokotlaký proud od vozidla CAS 20 JSDH Židlochovice a tlakové lahve ochlazeny, později byl zjištěn únik propan-butanu z jedné z lahví, který byl monitorován a láhev kontrolovaně odpuštěna. Současně se na místo události dostavila ZZS JMK, které jednotka asistovala při prováděné resuscitaci uživatele a střídala záchranáře při srdeční masáži. Uživatel z 2. NP odešel z domu samostatně a jednotka byla určena k provedení průzkumu 2.NP s cílem vyloučit šíření požáru přes vodorovnou stavební konstrukci, to bylo prozatímně vyloučeno, avšak nebyl možný 100% přístup nad místo požáru z důvodu uskladněného velkého množství materiálu v prostoru 2.NP, o této skutečnosti byl velitel zásahu informován. Následně byl velitel jednotky určen k poskytnutí předlékařské pomoci a posttraumatické psychologické péči manželce resuscitovaného uživatele, který byl následně prohlášen lékařem ZZS JMK za mrtvého. Po předání uživatelky domu lékaři ZZS JMK a po provedené likvidaci požáru byla jednotka odeslána velitelem zásahu zpět na svoji základnu, jednotka provedla proto úklid použitého materiálu a vrátila se na místo své dislokace.
22.05.2011 Požá...
22.05.2011 Požár Hrušovany u Brna
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 90