Fotogalerie - 12.-13.2010 požár stohu Opatovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru stohu mezi obcemi Blučina a Opatovice, jednotka vyjela s CAS 20 3400/210 - S2Z a DA VW v počtu 1+8.
Po příjezdu na místi události (k.u. Opatovice, lokalita Sady, souřadnice GPS:  49°4'31.47"N, 16°38'7.74"E) bylo zjištěno, že se jedná o požár balíkového stohu slámy na poli v blízkosti zahrádkářské kolonie, stoh o rozměrech cca 12 x 40 m (uskladněno cca 200 tun slámy) byl zcela zachvácen požárem. Na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a JSDH Blučina.
     Velitel jednotky se nahlásil veliteli zásahu, který jednotku ponechal v záloze na místě události, následně na základě provedeného průzkumu rozhodl o upuštění od hasebního zásahu z důvodu neekonomičnosti zásahu. Na základě této skutečnosti velitel zásahu na místě události ponechal naši jednotku, jako jednotku místní, k zajištění dohledu nad hořícím stohem. Namístě události se nacházel zástupce majitele stohu se kterým byl dohodnut postup při střežení místa zásahu.
     Jednotka provedla ohraničení místa zásahu pomocí vytyčovací pásky a následně, již v pracovní dobu, byl na místo události povolán kolový nakladač majitele stohu, který započal s rozebíráním dohořívajícího stohu, nakladač byl ochlazován za pomoci vysokotlakého proudu a následně  jednoduchého vedení C. Po rozebrání stohu a jeho dostatečném dohoření byl zbytek požářiště prolit vodou za pomoci stávajícího proudu a jednotka předala místo zásahu zástupci majitele, jednotka se následně vrátila na svoji základnu.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 42