Fotogalerie - 25.04.2011 Požár Blučina
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK v 02:09 hod k požáru chaty v obci Blučina nad fotbalovým hřištěm (přírodní park Výhon - lokalita Křivánky), jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+7.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár dřevěné chatky a přilehlého přístavku na ploše cca 4 x 6 m v oploceném pozemku v nepřístupném a svažitém terénu. Požár se nacházel ve III. fázi svého rozvoje, na místě události zasahovaly jednotky HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a JSDH Blučina, které tvořily dopravní vedení k hořící chatě v délce cca 200 m přes sousední pozemky.
     Velitel jednotka nahlásil veliteli zásahu příjezd jednotky na místě zásahu, ten jednotce vydal pokyn k provedení průzkumu okolí chaty s cílem nalézt příjezdovou komunikaci (bylo použito velitelské vozidlo Opel Frontera pro svoji průjezdnost a jízdní vlastnosti v terénu), ta byla posléze nalezena, avšak pro mobilní požární techniku nesjízdná. Velitel zásahu proto jednotce vydal pokyn k doplnění družstev PS Židlochovice a Blučina při tvoření dopravního vedení k místu požáru a následně k utvoření útočného vedení „D“ od rozdělovače s cílem lokalizovat východní část hořící chatky. Současně jednotky dostala pokyn k nasvětlení místa zásahu, proto bylo nataženo el. vedení k místu události a to nasvětleno za pomoci osvětlovacích stativů s halogenovými světly. CAS jednotky prováděla doplnění vody do CAS PS Židlochovice, od které bylo taženo dopravní vedení.
     Po provedené lokalizaci požáru jednotka postupně rozebírala jednotlivé konstrukce chatky a dohašovala ohniska požáru za pomoci bouracího nářadí, z požářiště byly vyskladněny krycí plechy střechy a stěn. Po provedené likvidaci požáru jednotka postupně stáhla útočné a dopravní vedení a byla velitelem zásahu odeslána zpět na místo své dislokace.
 
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 86