Fotogalerie - 27.02.2011 Požár Židlochovice
     JSDH města Židlochovice vyslalo KOPIS HZS JMK k požáru suché trávy a náletových křovin v přírodním parku Výhon v lokalitě u cihelny v k.u. města Židlochovice,  jednotka k místu události vyjela s VEA - L2 a CAS 20 3400/210 - S2Z v počtu 1+9.
     Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy, náletových křovin a klestu na ploše cca 120 x 70 m v prostoru sadu, na místě události se nacházela jednotka HZS JMK ÚO Brno – PS Židlochovice a zasahovala za pomoci jednoduchých hasebních prostředků a lafetové proudnice. Požár se šířil velkou rychlostí v důsledku silného větru a vysoké trávy (cca 1m).
     Velitel jednotky nahlásil příjezd jednotky veliteli zásahu, který jednotce vydal pokyn k zásahu za pomoci jednoduchých hasebních prostředků (zádových postřikovačů a lopat) a vysokotlakého proudu k zamezení šíření požáru v jeho hlavním směru šíření. Po provedené lokalizaci požáru byla dohašena jednotlivá ohniska požáru za pomoci stávajících nasazených prostředků a požár tak likvidován. Následně byla jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na svoji základnu.
 
 
Powered by Phoca Gallery
Právě připojeni - hostů: 47